Aktualności

Pregnabit najbardziej innowacyjnym produktem telemedycznym na Międzynarodowych Targach Medycznych

Jury konkursu organizowanego podczas Międzynarodowych Targów Medycznych WIHE wybrało najbardziej innowacyjny produkt w kategorii „Telemedycyna”.  Firma NESTMEDIC otrzymała nagrodę za Pregnabit – kompleksowe rozwiązanie teleKTG. Urządzenie wraz z usługą medycznego telemonitoringu pozwala na bezpieczne i wiarygodne badanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy w dowolnym miejscu i czasie, 24 godziny na dobę.

To dla nas niezwykłe wyróżnienie ze strony branży i ekspertów. To kolejny zaszczyt i motywacja dla naszego zespołu, szczególnie po tym jak otrzymaliśmy nagrodę „Innowator Roku 2016”, od MIT Technology Review. Telemedycyna rozwija się dziś bardzo prężnie, firmy prześcigają się w tworzeniu nowych, ciekawych rozwiązań. Tym bardziej jest nam miło, że to właśnie Pregnabit został uznany za najbardziej innowacyjny produkt w tej kategorii i doceniony za zaawansowanie technologiczne, funkcjonalność, prostotę obsługi i wpływ na poprawę jakości i skuteczności opieki medycznej. Nasze rozwiązanie pomaga kobietom w tym pięknym, ale i pełnym niepewności czasie ciąży i jest na nie duże zapotrzebowanie, co dało się zauważyć także podczas rozmów, które prowadziliśmy w czasie targów WIHE ze specjalistami – dodaje Patrycja Wizińska-Socha, pomysłodawczyni Pregnabit.

WIHE Hospital to międzynarodowe, specjalistyczne wydarzenie o charakterze biznesowo-edukacyjnym, skierowane do lekarzy różnych specjalizacji, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych oraz kadry zarządzającej placówkami medycznymi. Jednocześnie jest to międzynarodowa wystawa wyrobów i urządzeń medycznych oraz innowacyjnych rozwiązań z zakresu telemedycyny. Pregnabit trafi na rynek jeszcze w tym roku. NESTMEDIC prowadzi obecnie kolejną rundę finansowania, podpisano właśnie umowę o współpracy z firmą doradczą Capital One Advisers, autoryzowanym doradcą NewConnect.