Aktualności

Producent Pregnabit uruchamia Medyczne Centrum Telemonitoringu

Producent Pregnabit uruchamia Medyczne Centrum Telemonitoringu, które obsługiwać będzie klientów i pacjentki, korzystające z mobilnego KTG. Centrum analizuje na bieżąco wyniki badań wykonanych przez ciężarne w domach. Centrum to nie tylko zespół wyspecjalizowanego personelu medycznego, ale też specjalne algorytmy zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo, szybkość i jakość analiz. Włączenie usługi telemonitoringu to ostatni krok do udostępnienia rozwiązania Pregnabit najpierw w Polsce, a potem w Europie i na świecie. Do telecentrum trafiały będą wyniki badań KTG przeprowadzonych samodzielnie w domu przez kobiety używające urządzenia Pregnabit. Zatrudnieni w centrum specjaliści będą te odczyty analizować i kontaktować się z pacjentkami.
– W przypadku prawidłowych wyników kobieta zostanie poinformowana SMS-owo, że wszystko jest w porządku. Jeśli jednak coś wzbudzi zaniepokojenie personelu medycznego, uruchomione zostaną właściwe procedury medyczne, np. poproszą powtórzenie badania czy też wezwą karetkę. Wszystkie wyniki gromadzone są na serwerach, dostępne dla pacjentki i jej lekarza prowadzącego przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca
– mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, pomysłodawczyni urządzenia Pregnabit i prezes zarządu opracowującej go firmy Nestmedic. Pracę personelu medycznego w telecentrum wspierają specjalnie opracowane przez Nestmedic i wciąż rozwijane algorytmy, które na podstawie wyników, historii i innych dostępnych danych organizują harmonogram prac, pilnując, by przypadki wymagające szczególnej uwagi trafiły do analizy jak najwcześniej.