Aktualności

Nowy Dyrektor Finansowy w zespole Nestmedic SA

24 lipca 2017 roku stanowisko Dyrektora Finansowego firmy Nestmedic SA obejmie Romuald Harwas. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w kształtowaniu i realizacji strategii finansowej przedsiębiorstw, w tym firm z branży medycznej oraz spółek notowanych na GPW.
Romuald Harwas od 1997 roku specjalizuje się w finansach. Przez lata swojej aktywności zawodowej tworzył i nadzorował budżety, zarządzał działami księgowymi i systemami rachunkowymi, koordynował procesy inwestycyjne, a także analizował firmowe potrzeby informatyczne – głównie w spółkach z branż medycznej, farmaceutycznej oraz nowych technologii. Kilka lat pracował w Australii. Od 2014 roku zajmował stanowisko Dyrektora Finansowego Synektik SA, firmy z głównego parkietu GPW z branży diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej.
– Moje dotychczasowe doświadczenie, łączące nadzór nad finansami spółek zajmujących się nowymi technologiami i przemysłem z zarządzaniem strategicznymi działami firm z branży medycyny i farmaceutyki, pozwoli mi aktywnie i skutecznie włączyć się w budowanie i realizację strategii Nestmedic. Branża, w której działa firma, jest mi dobrze znana. Wiem, jaki ma potencjał i jak te możliwości wykorzystać w umacnianiu pozycji systemu Pregnabit – mówi Romuald Harwas.
W naszej firmie Romuald Harwas będzie odpowiadał za tworzenie i realizację strategii finansowej, nadzorowanie budżetu, przygotowywanie sprawozdań i raportów oraz relacje z rynkiem kapitałowym. Dodatkowo w zakresie jego obowiązków leżeć będzie utrzymywanie kontaktów z inwestorami oraz budowanie planów inwestycyjnych spółki.