Aktualności

Nestmedic SA podpisał umowę z dystrybutorem spółką Oxford Pol. Firma rozpocznie sprzedaż teleKTG Pregnabit

Spółka Nestmedic SA właśnie podpisała umowę z firmą Oxford Pol, posiadającą ponad trzydziestoletnie doświadczenie na polskim rynku sprzętu medycznego. Na mocy ustaleń, będących efektem realizacji strategii wzmocnienia kanałów dystrybucji, Oxford Pol stał się oficjalnym dystrybutorem telemedycznego systemu Pregnabit.

Głównym przedmiotem działalności Oxford Pol jest sprzedaż aparatury medycznej dla ginekologii i położnictwa oraz kardiologii. Początkowo spółka była wyłącznym dystrybutorem sprzętu brytyjskiego producenta Oxford Instruments, obecnie współpracuje z wieloma firmami z Europy i USA. Ma na swoim koncie sprzedaż ponad 2000 stacjonarnych kardiotokografów na terenie Polski. Od października 2017 r. rozszerzy swoją ofertę o mobilne KTG Pregnabit – certyfikowany system telemedyczny do monitorowania dobrostanu płodu w dowolnym miejscu i czasie.

Zgodnie z zapowiedziami, we wrześniu rozpoczęliśmy sprzedaż komercyjną Pregnabit w Polsce. Wciąż rozwijamy nasze kanały dystrybucji, zarówno inwestując we własny zespół, jak i prowadząc rozmowy z wybranymi partnerami. Podpisanie umowy z Oxford Pol jest dla nas kolejnym krokiem w  kierunku wzmocnienia kanałów sprzedaży. Oxford Pol to partner posiadający wieloletnie doświadczenie na rynku medycznym, jak również wysokie kompetencje sprzedażowe, przekładające się na dobre rezultaty w dystrybucji profesjonalnej aparatury medycznej. Cieszymy się, że tak doświadczony dystrybutor dołącza do grona naszych partnerów – komentuje Barbara Załęska, członek zarządu i dyrektor ds. strategii i rozwoju biznesu w Nestmedic.

Zgodnie z konsekwentnie realizowaną strategią biznesową, Nestmedic S.A. pracuje nad rozwinięciem sieci dystrybucyjnej na terenie Polski oraz na rynkach zagranicznych.

Oxford Pol sp. z o.o. działa na polskim rynku sprzętu medycznego od ponad trzydziestu lat. Głównym przedmiotem działalności firmy jest sprzedaż aparatury medycznej przede wszystkim dla kardiologii i ginekologii – położnictwa oraz serwis aparatury medycznej. Dystrybutor ma na swoim koncie ponad 250 instalacji systemów do prób wysiłkowych, około 500 zestawów do diagnostyki holterowskiej oraz ponad 2000 kardiotokografów w całej Polsce. W 2006 roku wprowadzono w firmie system zarządzania jakością ISO 9001:2009.

Nestmedic SA powstał w 2014 roku. W ciągu kilkunastu miesięcy zespół skupiający unikatowe kompetencje naukowe, medyczne, technologiczne i sprzedażowe stworzył innowacyjny na skalę światową produkt – jeden z najbardziej zaawansowanych diagnostycznie i technologicznie telemedyczny system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Unikalność rozwiązania polega na połączeniu certyfikowanego, profesjonalnego urządzenia teleKTG Pregnabit z całodobowym Medycznym Centrum Telemonitoringu (MCT). Pomysłodawczyniami rozwiązania są dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha oraz dr n. med. Anna Skotny.

Spółka jest notowana na NewConnect.