Aktualności

System Pregnabit na kolejnych międzynarodowych targach

Ostatni weekend upłynął zespołowi Nestmedic na prezentowaniu rozwiązania teleKTG podczas targów, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Dzięki grantowi z PARP mieliśmy okazję pokazać system Pregnabit na międzynarodowym wydarzeniu Medical Fair India w Mumbaju, a w dniach 15-17 marca również podczas SALMED na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na targach w Indiach – kraju, będącym jednym z najbardziej obiecujących rynków sprzętu i inżynierii medycznej na świecie – zainteresowanie naszą technologią było ogromne. W Mumbaju spotkaliśmy się z pytaniami o możliwość wykorzystania teleKTG przez pacjentki poprzez kontakt z lekarzem w jednostkach medycznych, jak i podczas wizyt personelu medycznego u pacjentek w terenie, często z dala od miast i ośrodków medycznych.

Indyjski rynek urządzeń medycznych, który został oszacowany na około 8 miliardów dolarów, to zgodnie z naszą strategią rozwoju jedno z miejsc, na których dostrzegamy potencjał dla wdrożenia teleKTG. Liczby mówią same za siebie: obecnie wydatki na opiekę zdrowotną wynoszą w tym kraju nieco ponad 160 miliardów dolarów, a do 2020 r. spodziewany jest dalszy wzrost do prawie 300 miliardów. Oczywiście konieczne będzie wypracowanie odpowiedniego modelu współpracy specjalnie dla krajów takich jak Indie, jesteśmy na to jednak przygotowani. Dzięki targom w Mumbaju nawiązaliśmy szereg kontaktów, rozpoczęliśmy też pierwsze rozmowy biznesowe, które będą kontynuowane – mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic.

Również 27. edycję Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED 2018 uznajemy za bardzo udaną. W Poznaniu mieliśmy kolejną możliwość zaprezentować systemu Pregnabit, wymienić doświadczenia i spotkać się bezpośrednio ze specjalistami i przedstawicielami branży medycznej.