Aktualności

Nestmedic rozpoczął testy urządzenia Pregnabit w Izraelu

Prowadzimy rozmowy handlowe na kolejnym rynku zagranicznym. Jest nim Izrael. To spójne z realizowaną przez nas strategią ilościowego wzrostu rynków  oraz ich dywersyfikacją.

W styczniu br. rozpoczęto testy urządzeń teleKTG Pregnabit z potencjalnym partnerem w Izraelu. Potrwają dwa miesiące. Poprzedzone zostały spotkaniami z ekspertami medycznymi w dwóch klinikach oraz szpitalu w Tel Avivie. Równolegle lokalny partner prowadzi intensywne działania mające na celu zainteresowanie systemem Pregnabit czterech funduszy ubezpieczeń zdrowotnych, operujących na rynku izraelskim oraz znalezieniem efektywnego sposobu wpisania teleKTG Pregnabit w system opieki nad ciężarną w Izraelu. Uzgadniane są także warunki współpracy z lokalnym partnerem, obejmujące wypracowanie modelu współpracy, zakresów umów oraz sprzedażowych ilości urządzeń.

Izrael posiada jeden z najlepszych na świecie systemów opieki zdrowotnej. Rząd kraju deklaruje, że ma ambicje stać się światowym liderem w dziedzinie opieki zdrowotnej. Stąd ogromna otwartość na nowe technologie w opiece nad pacjentem. W Izraelu współczynnik dzietności w 2018 roku wyniósł 2,95, rocznie rodzi się tam 170 tys. dzieci. Z tym wiąże się duże zainteresowanie nowoczesną opieką nad pacjentką ciężarną.

Izrael jest bardzo otwarty na innowacje pozwalające na podwyższanie standardu opieki okołoporodowej. To jednocześnie państwo znane jako jedno z największych start-upowych zagłębi świata oraz powstawania nowych technologii. Wierzymy, że znajdziemy tam także biznesową przestrzeń dla naszej technologii, tym bardziej, że współpracujemy z partnerem o dużym doświadczeniu we wprowadzaniu na rynek innowacyjnych rozwiązań medycznych.  podkreśla Patrycja Wizińska – Socha, Prezes Nestmedic S.A.