Aktualności

Spółka z grupy Nestmedic S.A. podpisała kolejną umowę sprzedaży systemu Pregnabit ze szpitalem w Polsce

Medyczne Centrum Telemonitoringu Sp. z o.o., spółka z grupy Nestmedic S.A., rozpoczyna współpracę komercyjną z kolejną publiczną placówką w Polsce. Jest nią Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. W Starzewskiego – Szpital Miejski w Zabrzu, które po zakończonych testach systemu Pregnabit wprowadza go do oferty usług medycznych. To druga umowa sprzedaży ze szpitalem publicznym w Polsce.

Podpisanie umowy zakupu systemu Pregnabit przez Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. W Starzewskiego – Szpital Miejski w Zabrzu poprzedził kilkutygodniowy pilotaż.  Rezultatem jest  zakup urządzeń teleKTG Pregnabit oraz świadczenie usługi analizy zapisów KTG przez Medyczne Centrum Telemonitoringu, spółkę zależną od Nestmedic S.A. Potwierdza to zainteresowanie placówek medycznych rozwiązaniem oferowanym przez Nestmedic S.A. oraz stopniowy wzrost usług telemedycznych w naszym kraju.

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. W Starzewskiego – Szpital Miejski w Zabrzu jest ważnym centrum diagnostyczno-leczniczym na terenie województwa śląskiego. Liczba  hospitalizowanych pacjentów w roku 2018 wyniosła ponad 15 tys., w tym samym roku przyjęto 2140 porodów. Kapituła Programu “Dobre Bo Polskie” przyznała jednostce “Certyfikat Szpitala Przyjaznego Pacjentom”. Kapituła wyróżnia certyfikatem szpitale, które wykonują świadczenia szpitalne wysokiej jakości i kreują pozytywne relacje na linii placówka służby zdrowia – pacjent.

Kontrakt ze szpitalem w Zabrzu utwierdza nas w przekonaniu, że system Pregnabit adresuje potrzeby współczesnej ochrony zdrowia. To nasze drugie komercyjne wprowadzenie w renomowanym i dynamicznie rozwijającym się szpitalu.  Liczymy, że będą kolejne. – powiedziała Patrycja Wizińska-Socha, Prezes Nestmedic.

Dla Nestmedic S.A. to drugi ważny kontrakt z publiczną placówką medyczną. Końcem listopada 2018 roku Spółka podpisała współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. W grudniu i styczniu pacjentki tego szpitala wykonały ponad 220 badań za pomocą teleKTG Pregnabit.