Aktualności

Pregnabit w finale konkursu INSPIRACJE 2018 – Bezpieczny Szpital Przyszłości

Dotarliśmy się do finału konkursu INSPIRACJE 2018 i zajęliśmy wspólnie z Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka Szpital Miejski w Zabrzu IV miejsce. To doskonały wynik, szczególnie, że współpracę ze szpitalem w Zabrzu rozpoczęliśmy niedawno! 

 Fot. archiwum IDEA Trade

Konkurs INSPIRACJE promuje osoby, instytucje, szpitale, organizacje pozarządowe i firmy działające w ochronie zdrowia, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zwiększanie bezpieczeństwa pacjentów oraz pracowników szpitali. Wraz Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka Szpital Miejski w Zabrzu, zgłosiliśmy projekt „Zdrowie Matki i Dziecka zawsze w Centrum dzięki telemedycznemu KTG”, którego celem jest zapewnienie najwyższej jakości opieki i bezpieczeństwa pacjentkom w trzecim trymestrze ciąży oraz ich dzieciom, poprzez wzmożony nadzór kardiotokograficzny. Wartością dodaną jest wzrost komfortu pacjentek, które mogą być monitorowane w dowolnym miejscu i czasie, pomiędzy wizytami w placówce medycznej. Cel realizowany jest poprzez udostępnienie pacjentkom Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka Szpitala Miejskiego w Zabrzu mobilnego urządzenia Pregnabit, umożliwiającego wykonanie zapisu KTG samodzielnie przez pacjentkę w warunkach domowych oraz jego ocenę przez Medyczne Centrum Telemonitoringu, działające 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Zgłoszono wiele projektów, tym bardziej cieszy zdobycie przez nasz program 4. miejsca w kategorii „Środki i działania poprawiające jakość życia i zdrowia”. Cieszymy się, że możemy go realizować wspólnie z naszym partnerem Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka Szpital Miejski w Zabrzu.

Organizatorem Konkursu INSPIRACJE jest firma IDEA Trade we współpracy z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Przewodniczącym kapituły jest dr Marek Tombarkiewicz, dyrektor Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Patronat honorowy nad INSPIRACJAMI 2018 objął Główny Inspektor Sanitarny dr Jarosław Pinkas.