Aktualności

Innowacyjne rozwiązania w trakcie E(x)plory

Uczestniczyliśmy w VIII Kongresie E(x)plory, wydarzeniu dedykowanemu wynalazcom oraz innowatorom, którzy zainteresowani są transferem swoich technologii. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmiał „Gdzie technologia spotyka się z biznesem”.

Fot. archiwum Grupy Vidoq

Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic S.A., została zaproszona do udziału w panelu ekspertów „Transfer innowacyjnej technologii. Możliwości, szanse, metody.” W trakcie sesji podkreślała kluczowe kroki w procesie od innowacyjnego pomysłu do jego wdrożenia na rynek, które każdy startup musi przejść. Co jest w tej drodze szczególnie ważne i pomocne? W jej opinii jasno wyznaczony cel, konsekwencja w jego realizacji, zaangażowanie i pasja oraz inwestorzy, którzy nie tylko wspierają działania finansowo, co oczywiście jest bardzo ważne, ale także są aktywnymi partnerami w planowaniu i budowaniu biznesu. To bardzo skraca ścieżkę komercjalizacji pomysłu.

Po panelu ekspertów swoje innowacyjne pomysły w obszarze zaawansowanych technologii przedstawiło 15 zespołów. Innowacyjność i różnorodność zaprezentowanych pomysłów była imponująca.

Bliższe informacje na temat Kongresu dostępne są na stronie wydarzenia  http://kongres.explory.pl/?fbclid=IwAR1DBR8GdRt2L4Xd6MEAAI9F388MRfygRsM9-a1Dfp36IXQmhdGdSaOQ5_s