Aktualności

Pierwsze urządzenia Pregnabit trafiają na rynek fiński

Nestmedic otrzymał zamówienie na dostawę urządzeń i usług dla Szpitala Uniwersyteckiego w Helsinkach (HUS), w Finlandii. Jest to wynik zawartej w 2018 r. umowy z fińskim dystrybutorem – firmą Steripolar Oy oraz pozytywnego pilotażu systemu Pregnabit w HUS.  Zamówienie obejmuje dostawę urządzeń teleKTG Pregnabit oraz licencji na korzystanie z systemu Pregnabit

Fot. z archiwum Focus

To bardzo ważny projekt w realizacji strategii ekspansji systemu Pregnabit na rynkach zagranicznych. Nasze rozwiązanie zostało docenione przez specjalistyczny szpital, na bardzo wymagającym rynku. To także efekt udanej współpracy z naszym partnerem w Finlandii – firmą Steripolar Oy. Tym projektem rozpoczynamy nowy rozdział w rozwoju naszej firmy na rynkach zagranicznych. komentuje Sławomir Bartoszcze, Dyrektor ds. Ekspansji Zagranicznej Nestmedic S.A.

Finlandia zaliczana jest do jednego z najbardziej zaawansowanych rynków na świecie w zakresie wdrożeń rozwiązań telemedycznych. To jednocześnie kraj o dużych nakładach finansowych na ochronę zdrowia pacjentki ciężarnej i opiekę okołoporodową. Roczna ilość urodzeń w Finlandii wynosi około 50 tysięcy. Ponad 30% porodów odbywa się w HUS, który wprowadza do listy usług medycznych system teleKTG Pregnabit.