Aktualności

VIII Meet up TOP500 Innovators – jesteśmy jego częścią

Patrycja Wizińska-Socha, Prezes Nestmedic S.A., weźmie udział w dyskusji panelowej w ramach wydarzenia VIII Meet up TOP500 Innovators, które w dniach 8-10 maja br. odbywa się we Wrocławiu. Tym razem Meet up TOP500 Innovators połączył siły z innym ważnym wydarzeniem – Polsko-Amerykańskim Mostem Innowacji.

Jak podaje organizator wydarzenia – Stowarzyszenie TOP500 Innovators – największa w Polsce organizacja pozarządowa, która skupia przedstawicieli nauki, specjalistów transferu technologii, ekspertów innowacyjności oraz zarządzania projektami, start-upowców i przedsiębiorców z obszaru wysokich technologii „Polska w rankingu innowacyjności nadal bardzo daleko. IV miejsce od końca nie napawa optymizmem… Z drugiej strony coraz więcej polskich start-upów podejmuje ogromne ryzyko i grę na rynku globalnym. Jak wynika z raportu: Struktura start-upów w Polsce i ich finansowanie, mamy obecnie około 3000 start-upów, 46% współpracuje z naukowcami, 29% ma swoje zaplecze laboratoryjne, a co piąty został założony przez naukowców. Jak zatem mnożyć dobre praktyki, wymieniać się wiedzą, móc rozwijać swoje zastępy? A bardziej filozoficznie jak zmieniać marzenia o rozwoju technologii w prężnie rosnące spółki technologiczne?”

Do udziału w wydarzeniu oraz zabrania głosu w dyskusji na temat powyższych kwestii,  została zaproszona także Patrycja Wizińska-Socha, Prezes Nestemdic S.A., która weźmie udział w panelu dyskusyjnym „MedTech-related startup technology companies”.

Więcej o wydarzeniu pod linkiem: http://top500meetup.pl/