Aktualności

Nestmedic S.A. otrzymała środki finansowe od Deutsche Balaton AG

Otrzymaliśmy kolejną pulę dofinansowania od niemieckiego inwestora. Jest to konsekwencja podpisanej 10 lipca br. umowy z niemieckim funduszem Deutsche Balaton AG. Pozyskane środki przyczynią się do wprowadzenia naszego rozwiązania – teleKTG Pregnabit – na nowe rynki zagraniczne.

Mocno wierzymy w firmę Nestmedic oraz jej produkt. W naszej opinii wypełnia on lukę w sektorze medycznym na wielu rynkach. Liczymy na dobrą współpracę z zespołem Nestmedic oraz liczne sukcesy na poziomie globalnym.” – powiedział Armin Burckhardt, Equity Manager, Deutsche Balaton AG.

Transakcja pomiędzy Nestmedic S.A. a Deutsche Balaton AG dotyczyła emisji obligacji zamiennych na akcje serii A przeprowadzonej w trybie emisji prywatnej. Wszystkie obligacje serii A w liczbie 28.571 szt. i cenie 150 zł za jedną Obligację serii A, zostały zaoferowane akcjonariuszowi Deutsche Balaton AG.  Łączna kwota transakcji wyniosła 4.285.560 zł.

 “Jesteśmy niezwykle zadowoleni z zamknięcia kolejnego etapu współpracy z Deutsche Balaton AG. Realizacja transakcji jest dowodem na wiarę i zaufanie w Spółkę i perspektywy rynkowe. Pozyskane finansowanie daje nam stabilizację i możliwość mocniejszego skupienia się na realizacji ekspansji. Chcemy także wykorzystać międzynarodowe doświadczenie i kontakty Deutsche Balaton AG.” – podkreśla Konrad Kowalczuk, Członek Zarządu Nestmedic S.A.