Aktualności

Nasi eksperci z MCT

Integralną częścią badania za pomocą systemu Pregnabit jest analiza zapisu KTG przez personel Medycznego Centrum Telemonitoringu (MCT). Stanowią go niezastąpieni eksperci medyczni, specjalizujący się w analizie zapisów KTG. To oni czuwają, aby każdy wynik był przeanalizowany i opisany najszybciej jak to tylko jest możliwe. Zazwyczaj dzieje się to przeciągu od 3 do 5 minut od momentu wpłynięcia badania na platformę Pregnabit. To oni także kontaktują się z każdą z mam korzystających z usługi teleKTG, telefonicznie lub za pomocą SMS.

Pacjentki korzystające z systemu Pregnabit wielokrotnie podkreślają wysoką jakość działań ekspertów MCT. Pani Magda, położna z wieloletnim doświadczeniem, tak mówi o swojej pracy i kontaktach z pacjentkami:

Pacjentki korzystające z Pregnabit mają ten komfort, że mogą wykonać badanie KTG oraz zadać nam pytanie o każdej porze dnia i nocy – i coraz częściej z tego korzystają. Najczęściej dopytują się oczywiście o maluszka. Pragną się upewnić, czy wszystko jest w porządku.  Mamy chcą mieć pewność, że zapis KTG jest prawidłowy i dlatego poza wysłaniem badania często do nas dzwonią. Dopytują o właściwą pozycję do badania KTG. Przypominamy wówczas, że najlepiej jest wykonać badanie w pozycji leżącej, na lewym boku. A kiedy jest to pierwsza ciąża często słyszymy: “Czy to już?”. Rozmawiamy wówczas z mamą, dokładnie sprawdzamy zapisy, a gdy skurcze się nasilają, zalecamy kontrolne KTG lub wizytę u specjalisty. Czekamy na kolejne miłe rozmowy z naszymi Mamami! 

 Przy okazji przypominamy, że MCT oferuje również bezpłatny czat z położną. Codziennie, także w trakcie weekendów, w godzinach 18-20, można skontaktować się z paniami położnymi i zadać dowolne pytanie dotyczące ciąży lub opieki nad maluszkiem. Wystarczy wejść na stronę www.pregnabit.com i kliknąć w okienko „Czat z Położną”, który pojawi się na stronie głównej i zadać pytanie.