Aktualności

Nestmedic S.A. poszerza współpracę ze szpitalem w Białej Podlaskiej

Pregnabit – telemedyczny system KTG, flagowy projekt firmy Nestmedic systematycznie zwiększa dostępność swojego rozwiązania w polskich szpitalach. 10 kolejnych urządzeń trafi wkrótce do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Spółka równolegle prowadzi rozmowy i pilotaże mobilnego KTG jeszcze w kolejnych placówkach służby zdrowia i podmiotach leczniczych, zarówno w kraju jak i za granicą.

Nestmiedic poszerzył współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Placówka zakupiła właśnie kolejnych 10 urządzeń Pregnabit. Do tej pory, od przeszło roku pacjentki mogły korzystać z 6 urządzeń do mobilnego KTG. Dotychczasowa współpraca przebiegała bardzo pomyślnie – system zwiększył profilaktykę, poprzez wykrywanie zagrożeń odpowiednio wcześnie, a jednocześnie pozytywnie wpłynął na poczucie bezpieczeństwa
i komfort ciężarnych kobiet.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest jednym z pięciu szpitali rangi wojewódzkiej i jednocześnie największym centrum diagnostyczno-leczniczym północnej części województwa lubelskiego. Specjalistyczną opieką lekarską obejmuje ludność regionu liczącą ok. 380 tys. mieszkańców. Tamtejszy szpital zwraca dużą uwagę na wzrost standardu opieki nad kobietami w ciąży. Placówka jest realizatorem ogólnokrajowego programu KOC – Koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży. Program zakłada wszechstronną i kompleksową opiekę nad kobietą w ciąży, w czasie porodu i 6 tygodni po urodzeniu.

Nasze nowatorskie rozwiązanie wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnej służby zdrowia, czego dowodem jest rozszerzenie współpracy ze szpitalem w Białej Podlaskiej. Jest to konsekwencja przeszło rocznej obecności urządzeń Pregnabit, poprzedzonej testami pilotażowymi w tej placówce. Pozytywne opinie pacjentek oraz personelu medycznego na temat mobilnego systemu KTG  potwierdzają słuszność prowadzonych przez nas działań. Od początku 2019 r. do końca października systemem Pregnabit wykonano w Polsce 2.690 badań. Dla porównania, w całym 2018 r. odbyło się ich 2.317.  – komentuje dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, Członek Zarządu Nestmedic.

Równolegle spółka prowadzi rozmowy z kolejnymi placówkami medycznymi, które mogą zaowocować następnymi kontraktami i przełożyć się pozytywnie na wolumen wykonywanych badań KTG w Polsce.