Aktualności

Nestmedic przedłuża program pilotażowy z siecią laboratoriów Diagnostyka w Krakowie

Do końca marca potrwa pilotaż mobilnego KTG Pregnabit, flagowego projektu Nestmedic,
w wybranych placówkach sieci laboratoriów medycznych Diagnostyka w Krakowie. Testowa współpraca rozpoczęła się w listopadzie i miała potrwać do końca grudnia. Jej przedłużenie pozwoli skorzystać z nowatorskiego urządzenia telemedycznego większej liczbie pacjentek i lekarzy. Obecnie oferta Diagnostyki trafia rocznie do 15 milionów pacjentów w całym kraju.

Pilotaż rozwiązania Nestmedic w laboratoriach Diagnostyka jest kolejnym, ważnym krokiem
do komercjalizacji mobilnego teleKTG na lokalnym rynku. System Pregnabit, wraz z dedykowaną platformą do zapisów oraz analizy badań KTG, poszerzył zakres opieki w placówkach sieci kierowanej do kobiet w ciąży. To ważna grupa pacjentek, dla której Diagnostyka realizuje już szeroką ofertę badań i usług. Zdalna opieka teleKTG będzie nowym oraz ważnym jej elementem.

– Po konsultacji z zarządem firmy Diagnostyka doszliśmy do wniosku, że dwumiesięczny okres współpracy to zbyt krótko, aby wyciągnąć szczegółowe wnioski. Postanowiliśmy wydłużyć program pilotażowy, aby dotrzeć z naszym produktem do jak największego grona ciężarnych kobiet oraz lekarzy. Prognozujemy, że wraz ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, zainteresowanie naszym mobilnym KTG Pregnabit będzie znacząco wzrastać. Dzięki niemu przyszłe mamy mogą skontrolować dobrostan swojego dziecka w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w placówce medycznej – mówi Patrycja Wizińska-Socha, członek zarządu Nestmedic

Połączenie szerokiego dotarcia do pacjentek jakie posiada Diagnostyka, z innowacyjnością
i mobilnością jakie zapewnia system Pregnabit, ma realną szansę poprawić jakość opieki okołoporodowej w Polsce. W opinii stron, docelowe wprowadzenie teleKTG do sieci placówek Diagnostyki pozytywnie wpłynie na dostępność do badania KTG w całym kraju. Stworzy także możliwość wypożyczania przez pacjentki urządzenia Pregnabit, także za pośrednictwem lekarzy
z mniejszych placówek oraz indywidualnych praktyk lekarskich.

Diagnostyka posiada ponad 800 placówek na terenie kraju dedykowanych obsłudze pacjentów indywidualnych oraz współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia, oferując ponad 2500 rodzajów badań. Wśród współpracujących specjalistów liczną grupę stanowią lekarze ginekolodzy i położnicy.