Aktualności

Nowy inwestor wesprze Nestmedic w ekspansji zagranicznej

Notowana na NewConnect innowacyjna firma telemedyczna Nestmedic, twórca mobilnego KTG Pregnabit, zawarła umowę inwestycyjną z Agnieszką Kierner. Dotychczasowa Członek Rady Nadzorczej wesprze spółkę w ekspansji na rynkach zagranicznych. Agnieszka Kierner obejmie 330 tys. akcji spółki po cenie 1,50 zł za jedną akcję.

Pozyskanie inwestora oraz kwoty blisko pół miliona złotych pomoże spółce w komercjalizacji flagowego projektu Nestmedic – mobilnego urządzenia KTG Pregnabit, które pozwala na kontrolowanie dobrostanu płodu i matki w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w szpitalu czy przychodni.

Agnieszka Kierner pełni funkcje zarządcze od 20 lat. Przez wiele lat pracowała jako dyrektor personalna w jednym z polskich startupów, który po ogromnym wzroście i sukcesie został sprzedany gigantowi technologicznemu Atos, a jej praca wielokrotnie wyróżniana była przez różne biznesowe gremia. Od wielu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, aktualnie w Bostonie, który jest centrum rozwoju branży medycznej, bio-medycznej, farmaceutycznej i telemedycznej. Od lat inwestuje w firmy technologiczne i telemedyczne. Absolwentka studiów Executive MBA, wykładowca zarządzania, zarządzania strategicznego oraz międzynarodowego zarządzania zasobami ludzkimi na kilku międzynarodowych uczelniach.

– Pozyskanie nowego akcjonariusza to przełomowy moment dla Nestmedic. Liczymy, że nowe środki finansowe oraz szerokie doświadczenie i osobiste zaangażowanie inwestora umożliwią nam podpisanie kolejnych komercyjnych umów na zagranicznych rynkach. Od 2019 roku z urządzeń Pregnabit mogą korzystać pacjentki w Bułgarii i Finlandii – komentuje Jacek Gnich, prezes firmy Nestmedic.

Równolegle spółka poszerza dostępność mobilnego KTG na rynku polskim. W tym miesiącu spółka podpisała umowę komercyjną ze szpitalem w Głubczycach – placówka zakupiła 10 urządzeń KTG Pregnabit. Spółka finalizuje kolejne kontrakty i prowadzi programy pilotażowe zarówno w prywatnych jak i państwowych ośrodkach medycznych.