Aktualności

Nestmedic z kolejną transzą finansowania od Deutsche Balaton Aktiengesellschaft

Nestmedic, notowana na NewConnect spółka z branży medycznej, pozyskała kolejne środki od niemieckiego funduszu Deutsche Balaton AG. Niemiecki inwestor podjął decyzję w sprawie konwersji 500 tys. sztuk warrantów na akcję po 1,5 zł każda. Dofinansowanie w kwocie 750 tys. zł pomoże spółce w komercjalizacji flagowego projektu spółki – mobilnego KTG Pregnabit na rynkach zagranicznych.

Transakcja jest konsekwencją umowy inwestycyjnej pomiędzy Nestmedic a niemieckim funduszem Deutsche Balaton Aktiengesellschaft. Łączna wartość kontraktu opiewa na łączną kwotę do ok. 8,6 mln zł. Pozyskane środki od zagranicznego inwestora to szansa na wykorzystanie międzynarodowego potencjału systemu Pregnabit.

– Kolejna transakcja z Deutsche Balaton AG, ale też pozyskany niedawno inwestor, który zamierza przekazać środki finansowe w kwocie blisko pół miliona zł, daje nam stabilizację i otwiera przed Nestmedic nowe perspektywy rozwoju. W najbliższych miesiącach zamierzamy skoncentrować się na dalszej komercjalizacji mobilnego KTG Pregnabit na rynkach zagranicznych – komentuje Jacek Gnich, prezes firmy Nestmedic.

KTG Pregnabit, flagowy projekt Nestmedic, to telemedyczny system przeznaczony do badania dobrostanu płodu, w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w placówce medycznej. Spółka systematycznie poszerza dostępność urządzenia na rynku polskim –  zarówno w prywatnych jak i państwowych ośrodkach medycznych. W tym roku spółka podpisała umowę komercyjną ze szpitalem w Głubczycach a także z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Białymstoku. Z urządzenia mogą również korzystać pacjentki w Bułgarii i Finlandii.

Nestmedic, aby ułatwić ciężarnym kobietom dostęp do teleKTG Pregnabit uruchomił możliwość  wypożyczania urządzeń Pregnabit za pośrednictwem strony internetowej. Kurier dostarczy je pod wskazany adres w ciągu 48 h. Koszt miesięcznego abonamentu to 199 zł. Usługa ta pozwoli ograniczyć liczbę wizyt w ośrodkach zdrowia, co jest szczególnie istotne w okresie zagrożenia epidemiologicznego.