Aktualności

Nestmedic ma umowę z Medicover

Innowacyjna firma telemedyczna Nestmedic S.A. rozpoczyna współpracę z Centrum Medycznym Medicover. W placówce przy Al. Jerozolimskich 96 w Warszawie ciężarne kobiety będą mogły wypożyczyć system do zdalnego monitorowania dobrostanu płodu – KTG Pregnabit.

Umowa została podpisana na 4 miesiące i obejmuje udostępnienie urządzeń KTG Pregnabit. Pacjentki w ramach odpłatnej usługi będą mogły wypożyczyć mobilne KTG na 2 lub 4 tygodnie. Urządzenie telemedyczne pozwala na przeprowadzanie badania w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w szpitalu. Usługa dostępna jest 24 h/7. Zapisy KTG są na bieżąco analizowane przez specjalistów Medycznego Centrum Telemonitoringu. Wykwalifikowany personel medyczny jest w stałym kontakcie z pacjentką i w przypadku nieprawidłowości w badaniu wdraża odpowiednie procedury, z wezwaniem karetki włącznie.

–  Medicover to renomowana, ogólnopolska sieć placówek medycznych. Rozpoczęta dziś współpraca ma wymiar strategiczny – to kolejny krok ku zwiększaniu świadomości na temat rozwiązań telemedycznych wśród ciężarnych kobiet. Liczymy również, że już niedługo KTG Pregnabit będzie dostępne w kolejnych placówkach tej sieci – zarówno w Warszawie jak i w innych miastach.  – komentuje Jacek Gnich, Prezes Nestmedic.

W ostatnim czasie Nestmedic rozpoczął również współpracę z miastem Wrocław, w ramach której ciężarne kobiety będą mogły bezpłatnie wypożyczyć urządzenie KTG Pregnabit.