Aktualności

800 badań KTG Pregnabit w ramach programu pilotażowego we Wrocławiu

Innowacyjna firma telemedyczna Nestmedic S.A. podsumowuje program pilotażowy pt. „Bądź bezpieczna. Mobilne KTG dla kobiet w ciąży” we Wrocławiu. Przez 4 miesiące, ciężarne kobiety zamieszkałe w tym mieście, mogły bezpłatnie wypożyczyć system do zdalnego monitorowania dobrostanu płodu – KTG Pregnabit.

– Jest mi niezmiernie miło, że podczas tego projektu, dzięki współpracy z UM Wrocławia mogliśmy w jeszcze większym stopniu zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo ciężarnych stolicy Dolnego Śląska. –komentuje Jacek Gnich, prezes Nestmedic.

Program pilotażowy trwał od 26 maja 2021 do końca września 2021. W tym okresie z urządzenia KTG Pregnabit skorzystało 66 ciężarnych pacjentek w sumie wykonano ponad 800 badań.

– KTG służy do monitorowania dobrostanu płodu w III trymestrze ciąży. Jest to szczególnie ważne badanie pod koniec jej trwania, kiedy ryzyko powikłań wzrasta. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, za pomocą urządzenia Pregnabit, istnieje możliwość przeprowadzenia takiego badania w sposób profesjonalny, w warunkach domowych –  bez konieczności zgłaszania się do szpitala lub innej jednostki medycznej. Z uwagi na komfort użytkowania oraz zwiększone bezpieczeństwo w ciąży podczas stosowania teleKTG, w ostatnim czasie rozwiązanie to zyskuje na popularności znajdując wielu zwolenników wśród lekarzy, położnych oraz samych pacjentek – wyjaśnia  dr n. med. Robert Woytoń

Program poparty został akcją marketingową, którą aktywnie wspierał w swoich social mediach Prezydent Wrocławia. Plakaty promujące akcję można było spotkać między innymi w pojazdach komunikacji miejskiej.

Pacjentki również wyrażały  pochlebne opinie na temat inicjatywy ze strony miasta i potrzeby projektu jako zdalnej opieki okołoporodowej dla każdej kobiety w trzecim trymestrze  w całej Polsce.

– Uważam, że to bardzo dobra inicjatywa. Myślę, że podobnie jak mi, także i wielu kobietom, które są w ciąży po raz pierwszy, towarzyszy z tylu głowy ciągły niepokój, czy wszystko przebiega prawidłowo. Takie prywatne KTG choć częściowo odciąża nasze obawy i pozwala przeprowadzić badanie w zaciszu domu. Dodatkowo dużym plusem jest dofinansowanie programu, a wiadomo, że w czasie ciąży koszty wizyt u lekarzy czy badań, które w większości robi się prywatnie (nie ma co liczyć tu na NFZ), są znaczne. Taki bezpłatny program jest bardzo ważny i potrzebny, wiec mam nadzieję, że będzie utrzymany i z większą ilością urządzeń  – komentuje Daria, jedna z uczestniczek programu